niedziela, 11 stycznia 2015

Ruch Narodowy-Krakowski wieczór

Powstaniu Ruchu Narodowego jako partii politycznej towarzyszy rosnące zainteresowanie współczesną ideą narodową. Dowodem na to było także sobotnie spotkanie sympatyków RN w Krakowie. Prowadzone przez małopolskich liderów tej nowej formacji, Krzysztofa Tenerowicza i Pawła Kuklę(naszego przewodniczącego Przymierza NWS), zgromadziło bardzo liczne audytorium, a jego przebieg dowiódł, że RN już niebawem stać się może prawdziwą alternatywą na polskiej scenie politycznej.
Blisko stu sympatyków RN wzięło udział w spotkaniu z Ruchem Narodowym w Krakowie. Spotkanie miało charakter rekrutacyjny, a jego celem była aktywizacja osób do tej pory nie zaangażowanych w politykę do poparcia i wstąpienia w szeregi RN. Przez ponad trzy godziny potencjalnym członkom przybliżano program, postulaty oraz plany i kalendarz działań narodowców.
Szczególnie dużo uwagi poświęcono zagadnieniom gospodarczym, międzynarodowym oraz przyszłości Ruchu Narodowego jako partii politycznej. Wśród osób uczestniczących w spotkaniu dominowały osoby młode, do tej pory niezaangażowane w życie społeczno-polityczne naszego kraju.
Krzysztof Tenerowicz, członek zarządu głównego Ruchu Narodowego i  pełnomocnik na Małopolskę  podkreślał, że w Ruchu Narodowym działać mogą nie tylko narodowcy, do współpracy zapraszał konserwatystów, osoby o gospodarczo wolnorynkowych przekonaniach oraz wszystkich, którzy dosyć mają aktualnie funkcjonujących formacji politycznych. Jednocześnie podkreślał, że w nowa formacja musi mocno zwalczać obyczajowy liberalizm , tak często serwowany przez rodzime elity polityczne.
Z kolei Paweł Kukla, lider „Przymierza Naród-Wolność- Suwerenność” akcentował potrzebę budowy RN w oparciu o wielopokoleniowość oraz tradycyjne wartości i idee narodowe. Podkreślał także dotychczasowe działania Organizacji współtworzących RN czyli ONR czy Młodzież Wszechpolska.
Wśród poruszanych tematów, poza wyżej wspomnianymi sporo miejsca poświęcono sytuacji geopolitycznej Polski, relacjom z sąsiadami oraz naszej pozycji w ramach Unii Europejskiej.
Reasumując należy stwierdzić, że spotkanie dowiodło potrzeby podobnych dyskusji, a uczestnictwo w nim osób do tej pory niezwiązanych z działaniami narodowców przekonuje, ze środowisko to dysponuje dużym potencjałem rozwojowym, który właściwie spożytkowany może stanowić fundament przyszłych sukcesów społeczno-politycznych.



Poniżej prezentujemy fotorelację autorstwa p.Sławy Bednarczyk.